Uplatnění osob se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním

Uplatnit se na dnešním trhu práce se zdravotním či sociálním znevýhodněním není jednoduchá věc. Bohužel se člověk ne vždy setká s pochopením a kolikrát ani s trpělivostí. V člověku s určitým znevýhodněním poté roste jen strach a nedůvěra k pracovnímu trhu. Je pro něj těžké si samostatně hledat práci, jít na pohovor, vykonávat pracovní činnosti, které díky svému znevýhodnění nezvládá. Proto vznikají taková místa, jako jsou tréninkové kavárny, které lidem se znevýhodněním nabízí možnost průpravy do budoucího „opravdového“ zaměstnání.

Jedním z takových míst je i naše tréninková kavárna Rígrovka. Do kavárny pravidelně dochází klienti sociální rehabilitace pod záštitou Charity Kralupy nad Vltavou a zkouší si, co všechno obnáší opravdová práce. Za pomoci aktivizačního pracovníka se učí komunikovat se zákazníky, spolupodílet se na chodu kavárny, pomáhat s přípravami objednávek. Učí se tomu, jaké je to vůbec být v pracovním kolektivu, jak řešit náhle vzniklé situace či nejasnosti.

Kavárna Rígrovka je místem, kde si člověk se zdravotním či sociálním znevýhodněním může získat sebedůvěru a pracovní návyky. Poté může vykročit se získanými zkušenostmi a zdravým sebevědomím správným směrem po cestě za opravdovou prací.

Podpora lidí v tíživé situaci

U nás v kavárně je možné zakoupit toast nebo kávu pro lidi bez domova nebo aktuálně sociálně slabým.

Žeton v hodnotě 45,- Kč lze zakoupit v kavárně na baru.
Pomůžete tak všem, kteří si kvůli své tíživé finanční situaci dobrou kávu nebo toast nemohou dovolit.
Jménem těchto lidí Vám děkujeme!

Zaujal Vás tento obsah? Podpořte nás jeho sdílením: